Kada je požarevačka policija uhapsila četvoročlanu grupu kradljivaca, među njima je bilo i jedno sedmogodišnje dete. U lopovskoj bandi koju je predvodio Dule Kobac iz Starog Kostolca, bila su tri maloletnika - D. S. (15), D. R. (12) i B. M. (7), svi iz Požarevca. Osumnjičeni su da su iz kruga požarevačke Opšte bolnice ukrali metalni poklopac sa šahte, metalne rešetke sa slivnika i elektromotor. Stvari su prodali otpadu, a javnom komunalnom preduzeću Vodovod i kanalizacija u Požarevcu napravili su štetu od 160.000 dinara.
- Ovo je samo jedno krivično delo protiv imovine, od ukupno 2.198 koliko ih je prijavljeno prošle godine, koje su počinili maloletnici. Statistika pokazuje da je u Srbiji došlo do eksplozije kriminala među mladim ljudima, jer je broj njihovih krivičnih dela u prošloj godini u velikom porastu - procenjuje beogradski kriminolog Dušan Davidović, iz Centra za prevenciju kriminaliteta.